Karel Makoň ...trochu jinak

Životopis

Šest let na úřadě

Na oddělení samosprávy Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně jsem se dostal zejména díky mé terénní činnosti a aktivitám s životním prostředím spojených.

Místo mi v tu dobu zcela nečekaně nabídl tehdejší asistent tajemníka Magistrátu MP Ing. Ondřej Lukáš, který oddělení samosprávy zakládal a hledal lidi z oboru.

Na úřadě jsem pracoval po dobu šesti let, než jsem se poté stal prvním placeným zaměstnancem Záchranné stanice živočichů.

Jako referent OŽP jsem se dostal ke spoustě věcem mimo kancelář. Jezdil jsem jak na havárie, tak místní šetření. Chodil jsem po kontrolách s odpadáři i vodaři. Podílel jsem se na samosprávních vyhláškách města. S Jiřím Hakrem z Eliodu jsem uklízel všechny černé skládky na území města docházel na komise životního prostředí RMP, seděl u výběrového řízení na nového ředitele ZOO a BZ. A hlavně se pohyboval ve věcech ochrany přírody, živočichů, CITES a životního prostředí.

Z úřadu jsem odešel na vlastní žádost především z časových důvodů.

I za tuto životní zkušenost jsem moc rád a myslím si, že mi pomohla hodně věcí rozkrýt, pochopit a začít vnímat trochu jinak. Mimo jiné jsem na magistrátu poznal mnoho perfektních lidí a jsem rád, že s mnohými z nich se vídám i dnes.

Práce na OŽP MMP byla v tu dobu opravdu na vysoké úrovni a pro mě tak trochu i prestižní záležitost.«- zpět na seznam článků